Birikim’in Serüveninden Bazı Km Taşları

1991... Amacı, çalışanların becerilerini geliştirerek organizasyonların verimliliğini artırmak olan Birikim, güzel bir Mayıs günü Yıldırım ve Gülsevin Gürbüz tarafından kuruldu.

1992... Birikim, “Yaşayarak Öğrenmenin Adresi” Oluyor: Xerox firmasının geliştirdiği "Leadership Through Quality" eğitimlerini gerçekleştirmek üzere seçilerek “Yaşayarak Öğrenme” yöntemini Türkiye’de ilk kez Birikim uygulamaya başlıyor.

1995... Türkiye, Ropes Course’la Tanışıyor: Challenge Learning firmasıyla kurulan işbirliği sayesinde Yaşayarak Öğrenme yöntemi "Ropes Course" projeleriyle açık havaya taşındı. Sloganımız: Değişsin Davranışlar, Değişsin Sonuçlar!

1996... Birikim Türkiye’nin ilk High Ropes Course parkurunu kuruyor: O zamanki adıyla Sapanca Oteli’nin bahçesinde ilk yüksek aktivite parkuru oluşturuldu. Organizasyonlar ilk kez çok farklı bir eğitim tarzıyla karşılaşıyor. O güne kadar sadece sınıf ortamında eğitim almış katılımcılar artık açık havada. Bu tesiste onbinlerce insanın eğitimi gerçekleştimi gerçekleştirildi.

İşte 1996 yılında Sapanca High Ropes Course parkurunda gerçekleşen bir eğitim çalışması “Devriye “ programında.
Stacks Image 1305
1998... Birikim, Eğitimlerini Uluslararası Platforma Taşıyor: her zaman rekabetin önünde olmayı ilke edinen Birikim, Dünyanın tecrübesini Türkiye’ye taşımak için “High Impact Training” yönteminin kurucusu "Impact Development Training" firmasıyla işbirliğimizi başlattı.

1998... Yepyeni bir High Ropes Course parkuru daha. Yeni High Ropes Course Parkurumu bu kez Abant PetroClub Tatil Köyü’nde kuruldu.

2000... Birikim, Impact Türkiye Ofisinin Kurucusu Oluyor: High Impact Training gelişim programlarını ve Eclipse Global Events'in düzenlediği motivasyon programlarını da Türkiye’de gerçekleştirmeye başlıyor. 

2004... Huthwaite International ile İşbirliği Başlıyor: Birikim, Dünyanın önde gelen satış beceri geliştirme eğitimi olan “Spin Selling” eğitimlerinin uygulayıcısı.

2007... Büyük Abant Oteli’nde Bir High Ropes Parkuru Daha Kuruluyor: Birikim'in tüm parkurları dünyanın en güvenli sistemi olan "Redundant Safety System"e göre kuruldu. Yani dünyanın en güvenli parkurlarında Birikim farkıyla hizmet devam ediyor.

2008... Bireylerin ve Organizasyonların gelişimine farklı bakış açıları geliştiren ve içinde bulunduğu çevreden ilham almalarını sağlayan “Zirveler” ve “Keşif Programları” için adres yine Birikim.

2009... Eğitim programlarının etkisini artıran filmler üreten Starthrower firmasıyla işbirliği başlıyor.

2010… Metalog Eğitim Araçları Danışmanlık Ticaret Ltd. Şti. kuruluyor. Almanya merkezli Metalog firmasıyla kurulan ortaklık ile Metalog Eğitim Araçları Türkiye'deki kullanıcılara sunuluyor.

2011… Almanya'nın İş Simülasyonlarındaki lider kuruluşu BTI-Business Training International ile yapılan işbirliği sonucunda finansal, satış ve proje yönetiminde farkındalık kazandıran simülasyonlar şirketler için tercih edilen programlar oluyor.

2018… Birikim özgün bir proje olarak 30 dönüm arazi üzerine geliştirdiği ve üzerinde Tıbbi ve Aromatik bitkilerin de yetiştirildiği OLİMBERA CLUB projesini hayata geçiriyor. Artık Eğitimler için insanların doğa içinde verimliliklerini artıran mükemmel bir mekan var.
Kişilere potansiyellerini tam olarak kullanmaları için yardımcı olma arzumuz, bu işe ilk başladığımızda olduğu kadar bu gün için de geçerli. Yirmibeş yılı aşkın süredir insanları şaşırtan, meydan okumasını, eğlenmesini, katılımcı olmasını sağlayan gelişim fırsatları yaratıp, değişim için yüreklendirdik, yüreklendirmeye devam edeceğiz.
BİZE ULAŞIN