Hızla akan, karmaşık ve zorlu bir dünyada yaşıyoruz. Bir anlamda hepimiz her gün dağlar, tepeler tırmanıyoruz. Bu hızı yavaşlatmak ve çevremizde olanları fark etmek günlük yaşamlarımız üzerinde muazzam bir etki yapacaktır. Ne yaptığınızı ve nasıl yaptığınızı değerlendirmek; çevrenizde olup bitenleri daha iyi algılamanızı, takdir etmenizi, zorlukların üstesinden gelme gücünüzü artırır. Birlikte çalıştığınız insanlarla ortak anılarınız oluşur. Herşeyin ötesinde yaşamınız daha da anlamlı hale gelir.
Stacks Image 397

KAÇKARLAR

Etrafta yüzbinlerce çiçek var. Rengarenk Orman Gülleri, Çan çiçekleri, Boynuzotları, pembe ve beyaz Kumar çiçekleri. Zirveye yaklaştıkça daha da artan Çiyanotları, ismini bilmediğimiz, daha önce hiç görmediğimiz yüzlerce çiçek, hoşgeldin ekibi gibi yüzümüze gülümsüyor. Bir bahar bahçesindeyiz ve bu bahçenin sonu yok gibi. Mutluluktan başımız dönüyor.

Eriyen karlar, tepelerden aşağılara doğru çağlayarak akarken, su can veriyor doğaya. Fırtına deresi, Kaçkarların hırçın ve alımlı güzeli. Çağlayan suyun sesi, insanın kanını kaynatıyor. İçlerindeki coşkuyu doyasıyla yaşayacakları yer, dere üstünde raft yapmak. Zaman zaman korku, zaman zaman da cesaret egemen olur bedeninize. Tıpkı yaşamın kendisi gibi, çağlayan nehir alır, kavrar kişinin benliğini.
Nehir altınızda olanca hızıyla akıp giderken, yapmanız gereken, içinde bulunduğunuz botun burnunu dik tutup, birlikte ve ahenkli kürek çekmek, devrilmemek ve kayalara bindirmemek olacaktır.


Trekking
Kavron ve Avusor Yaylaları

Rafting
Fırtına Deresi, Ayder, Rize

Süre 2 gün (minimum)
Stacks Image 408

Doğaya derinlemesine bakın, herşeyi daha iyi anlayacaksınız.

Albert Einstein

LİKYA YOLU

Beş bin yıllık tarihe ev sahipliği yapmış güneşin ülkesi Likya. Solunuzda çam ağaçları, sağınızda deniz manzarası, dik patikalarında keyifli bir yürüyüşle Akdeniz’in en bakir bölgesinde ilerliyoruz. Güneş yüzünü bir gösteriyor bir kayboluyor. Kaybolduğu zamanlarda yüzümüzü ıslatan yağmur. Olimpos plajının göz alabildiğince uzun kumsalında sea kayaklar bizi bekliyor. Küreklere asılıp dağ ve yeşil doğanın manzarasına deniz tarafından bakıyoruz. Gördüklerimizle coşkumuz artıyor, gözlerimiz ve yüreğimiz bu güzellikler için tanrıya şükrediyor. Gecenin karanlığında Olimpos’un Sönmeyen Ateşi, Efsane Chimera’da yanan alevler, bize gizemli mesajlar fısıldıyor.

Deniz Kanosu
Olympos Sahil Milli Parkı, Çıralı, Tekirova

Trekking
Beycik Ulupınar

Kanyoning
Tahtalı Dağları, Kuzdere Kanyonu

Süre 2 gün
Stacks Image 419

Hayat ya cesaretle yaşanan bir maceradır, ya da hiçbir şey.

Helen Keller

BİZE ULAŞIN